Twoja lista "przeczytaj później" jest zapisana tymczasowo w przeglądarce

Od przyszłego roku szybciej na Hel. Wracają wodoloty!

Zdjęcie z artykułu: Od przyszłego roku szybciej na Hel. Wracają wodoloty! Wodoloty kursowały już wcześniej na tej trasie; falco/cc/pixabay.co
Ilustracja do artykułu Od przyszłego roku szybciej na Hel. Wracają wodoloty!

Żegluga Gdańska zapowiedziała, że od maja przyszłego roku nad Zatokę Gdańską wrócą wodoloty. Regularne rejsy połączą Hel z Gdynią i Sopotem.

Będzie szybciej i z pewnością ciekawiej. Od maja na Hel z Gdyni i Sopotu będziemy mogli podróżować wodolotem. Spółka Żegluga Gdańska uruchomi rejsy na tej trasie, które obsługiwać będą dwa wodoloty i trzeci rezerwowy. Pojazdy już są przygotowywane na przyszły sezon.

Na próbę

Początkowo rejsy będą miały charakter sondażowy, a jeśli zainteresowanie tym środkiem transportu będzie duże, wodoloty na stałe wpiszą się w krajobraz Zatoki Gdańskiej. Na raz wodolot może zabrać maksymalnie 80 pasażerów. Ze względu na trudniejsze manewrowanie niż w przypadku innych wodnych maszyn, wodoloty wypływać będą tylko z Sopotu i Gdyni, a nie z Gdańska, gdzie długi kanał portowy nie jest przystosowany dla wodolotów, które poruszają się z bardzo dużą prędkością (do 65 km/h). Z Sopotu z kolei podróżować będą tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych i niższych falach.

Powrót do tradycji

Wodoloty kursowały już wcześniej na tej trasie, ale ze względu na małe zainteresowanie tego typu podróżami rejsy zostały wstrzymane. Żegluga Gdańska postanowiła ponownie uruchomić wodoloty, licząc na to, że ich atrakcyjność przyciągnie turystów.

Czytaj także: Absolwenci Politechniki Gdańskiej robią "najlepsze rowery dla mieszczuchów"

Dołacz do dyskusji
Newsy z kategorii - newsy

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy